Историја

24.03.2020. год.

8. разред – одговори (задатак 1)

1. Агресивна политика, стварање новог светског поретка и нове поделе света од стране фашистичких сила (Немачка, Италија, Јапан и савезници)

2. Немачки напад на Пољску 1939.  године.

3.  Пољска.

4. Северни део Француске окупирала је немачка војска, а у јужном делу Француске створена је профашистичка  држава Виши на челу са маршалом Петеном.

5. Путем ваздушних напада и борби – битка за Британију.

6. Тројни пакет је настао 1940. године склапањем савеза између Немачке, Италије и Јапана.

7. 22. јуна 1941. године изненадним нападом на СССР.

8. Децембра 1941. године приликом борбе за Москву.

9. Немачки генерал који се истакао у борбама у Северној Африци.

10. Током 1943. године.

11. Изненадним нападом Јапанаца на америчку  луку Перл Харбор на Хавајима 1941. године.

12. 1943. године – савезничке снаге су се искрцале прво на Сицилији а затим су ослободили и велики део Италије што је приморало Италију на капитулацију.

13. Искрцавање Савезника у Нормандији у Француској и стварање новог фронта у европи 6. јуна 1944. године. Немачка је коначно поражена 9. маја 1945. године (Дан победе).

14. Битка за Мидвеј (1942) и Лејте на Филипинима (1944)

15. Током 1941. године – савез су склопили САД, СССР и Велика Британија

Ево решења задатака који сте имали уколико сте имали недоумица око питања.

Поштовани ученици, сви ћете добити повратну информацију, а и нова задужења путем школског сајта – сви ваши маилови су уредно примљени.

Надам се да сте сви добро

Ваш наставник историје

ПОНАВЉАМ ОПЕТ – ЗАДАТКЕ ШАЉИТЕ ИСКЉУЧИВО У ТЕКСТУАЛНОЈ ФОРМИ, КАО ТЕКСТУАЛНЕ ФАЈЛОВЕ!

МОЖЕТЕ КОРИСТИТИ БИЛО КОЈИ ПРОГРАМ ЗА ОБРАДУ ТЕКСТА, ПА ЧАК И NOTEPAD И WORDPAD КОЈИ ДОЛАЗЕ УЗ СВАКИ WINDOWS И ВРЛО СУ ЈЕДНОСТАВНИ ЗА УПОТРЕБУ.

ПРЕДАЈУ РАДОВА  ЗА ОВАЈ ЗАДАТАК ВИШЕ НЕЋУ ПРИМАТИ!